Individualna psihoterapija

Individualna psihoterapija je namenjena vsem, ki si želijo izboljšati kvaliteto življenja. Poteka v varnem in zaupnem odnosu med psihoterapevtom in klientom, ki klientu omogoča, da se sproščeno pogovori in podeli svoje doživljanje s psihoterapevtom. Klient v psihoterapevtskem procesu spoznava kdo je, kako se počuti, katera čustva kaže svetu in katera ne, prepoznava katere so njegove temeljne potrebe in kakšna je njegova odgovornost do tega, kako doživlja sebe in druge.  S psihoterapevtom raziskujeta klientov notranji svet in spreminjata njegov odnos do samega sebe, posledično pa se spreminjajo tudi odnosi z drugimi.

Cilj terapije je zmožnost vzpostavljanja polnega notranjega in zunanjega kontakta, kar posamezniku omogoča, da v polnosti občuti in živi življenje, ga učinkovito obvladuje in živi v harmoničnih odnosih. 

Izvajam individualno integrativno psihoterapijo. Dolžina individualne psihoterapije je odvisna od ciljev in motiviranosti klienta. Kratkotrajna oblika, kjer gre za psihoterapevtsko svetovanje obsega običajno od 10-15 srečanj. Daljša oblika, kjer gre za lobinske in trajne spremembe v človekovi osebnosti traja daljše obdobje.

 

Srečujemo se enkrat tedensko, srečanje traja 50 minut in stane 60 EUR.

 

Področja individualne psihoterapije:

 

- osamljenost

- slaba samopodoba

- anksioznost

- depresija

- strahovi

- fobije

- odvisnosti

- žalovanje ob izgubi ljubljene osebe

- težave v partnerskem odnosu

- stres

- občutja potrtosti, nezadovoljstva, nesmisla, praznine

- pomoč pri premagovanju stresa v različnih življenjskih situacijah

- pomanjkanje samozavesti in samospoštovanja

 

Skladno z etičnim kodeksom sem zavezana k molčečnosti. Vse kar mi zaupate v terapevtskih srečanjih ostane pri meni. Zaupnost sem dolžna prekiniti le v primerih, ko bi resno želeli poškodovati sebe ali druge.

 

Izdelava kABI d.o.o.

Naša spletna stran uporablja piškotke, ki se naložijo na vaš računalnik. Ali se za boljše delovanje strani strinjate z njihovo uporabo?

Več o uporabi piškotkov

Uporaba piškotkov na naši spletni strani

Pravna podlaga

Podlaga za obvestilo je spremenjeni Zakon o elektronskih komunikacijah (Uradni list št. 109/2012; v nadaljevanju ZEKom-1), ki je začel veljati v začetku leta 2013. Prinesel je nova pravila glede uporabe piškotkov in podobnih tehnologij za shranjevanje informacij ali dostop do informacij, shranjenih na računalniku ali mobilni napravi uporabnika.

Kaj so piškotki?

Piškotki so majhne datoteke, pomembne za delovanje spletnih strani, največkrat z namenom, da je uporabnikova izkušnja boljša.

Piškotek običajno vsebuje zaporedje črk in številk, ki se naloži na uporabnikov računalnik, ko ta obišče določeno spletno stran. Ob vsakem ponovnem obisku bo spletna stran pridobila podatek o naloženem piškotku in uporabnika prepoznala.

Poleg funkcije izboljšanja uporabniške izkušnje je njihov namen različen. Piškotki se lahko uporabljajo tudi za analizo vedenja ali prepoznavanje uporabnikov. Zato ločimo različne vrste piškotkov.

Vrste piškotkov, ki jih uporabljamo na tej spletni strani

Piškotki, ki jih uporabljamo na tej strani sledijo smernicam:

1. Nujno potrebni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo uporabo nujno potrebnih komponent za pravilno delovanje spletne strani. Brez teh piškotov servisi, ki jih želite uporabljati na tej spletni strani, ne bi delovali pravilno (npr. prijava, nakupni proces, ...).

2. Izkustveni piškotki

Tovrstni piškotki zbirajo podatke, kako se uporabniki vedejo na spletni strani z namenom izboljšanja izkustvene komponente spletne strani (npr. katere dele spletne strani obiskujejo najpogosteje). Ti piškotki ne zbirajo informacij, preko katerih bi lahko identificirali uporabnika.

3. Funkcionalni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo spletni strani, da si zapomni nekatere vaše nastavitve in izbire (npr. uporabniško ime, jezik, regijo) in zagotavlja napredne, personalizirane funkcije. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletni strani.

4. Oglasni ali ciljani piškotki

Tovrstne piškotke najpogosteje uporabljajo oglaševalska in družabna omrežja (tretje strani) z namenom, da vam prikažejo bolj ciljane oglase, omejujejo ponavljanje oglasov ali merijo učinkovitost oglaševalskih akcij. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletu.

Nadzor piškotkov

Za uporabo piškotkov se odločate sami. Piškotke lahko vedno odstranite in s tem odstranite vašo prepoznavnost na spletu. Prav tako večino brskalnikov lahko nastavite tako, da piškotkov ne shranjujejo.

Za informacije o možnostih posameznih brskalnikov predlagamo, da si ogledate nastavitve.

Upravljalec piškotkov

Zavod ZID